| GoguDeFer a întrebat:

Salut, am o problema la brate, nu stiu de ce dar biceps-ul stang se incordeaza, si cand fortez ma doare, iar dreptul nu se incordeaza deloc, adica am apasat usor pe cel stang si se simtea cum se " ridica " dar cel drept, parca nici nu era acolo.

Cand eram in clasa a 6-a, cam asa (acum sunt a 9-a) un coleg care era " cel mai puternic baiat din clasa " m-a apasat cu toata forta pe biceps, a 2-a zi de atunci am inceput sa observ ca ma durea dar totusi se incorda, acum 10-11 luni, cand a inceput sa fie mai urat, acum nu il mai pot incorda deloc.

Vre-o opinie? Poate fi tesutul muscular... rupt, sau ceva de genul? Mi s-ar parea imposibil sa nu se refaca in 3 ani.

Pentru cei care zic ca in acesti 3 ani nu am fost la doctor, am niste pe care nu ii intereseaza asa tare... le-am spus si ziceau ca imi trece (acum 16-17 luni) si la 15 ani, nu m-ar lasa sa parasesc satul asta de cacao in care este doar un doctor, care de asemenea este pensionar, si traieste la aproximativ 11km de casa mea.

Daca asta va face sa raspundeti... mai repede, dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Esti stangaci? Poate ai folosit mana stanga la activitati zilnice mai mult decat cea dreapta.

| GoguDeFer explică (pentru DovleacTurbat):

Nu, nu sunt stangaci.
La skandenberg am mai multa forta in dreapta...