| AdrianVali a întrebat:

Salut, am o problema, mi-a aparut de 2 zile 2 pete rosii pe penis dar nu ma doare si nu ma deranjeaza, n-am facut-o cu nici-o fata. Poate fi ceva grav? Rog raspunsuri serioase, miltumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Da! Se mai întâmplă ca hainele să nu fie corespunzător spălate și din transpirații multe să rămână bacterii care irită locul și devine sensibil! De aceea ar fi indicat să porți doar chiloți culori deschise și o dată pe săptămână dezinfectați cu clor. Uneori cumpărăm chiloții cu ciuperci fiindcă sunt probați de oameni care au așa ceva. Numai bine!

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Ar fi util sa mergi la medic.

| Caro34 a răspuns:

Bună! Spălarea zonei și aplică o Cremă de gălbenele 2 săptămâni. Dacă nu trece, mergi la medic fiindcă poate fi o ciupercă luată de pe chilot și trebuie corespunzător tratată! Numai bine!

| AdrianVali explică (pentru Caro34):

Adica o ciurpeca luata de pe chilot?

| Caro34 a răspuns (pentru AdrianVali):

Da, sunt bacterii și ciuperci pe care uneori le primim fiindcă altcineva care avea o ciupercă a probat îmbrăcămintea ce noi am cumpărat-o! De aceea se recomandă să spălăm hainele înainte de prima purtare. Numai bine!

| Caro34 a răspuns (pentru AdrianVali):

Da! Se mai întâmplă ca hainele să nu fie corespunzător spălate și din transpirații multe să rămână bacterii care irită locul și devine sensibil! De aceea ar fi indicat să porți doar chiloți culori deschise și o dată pe săptămână dezinfectați cu clor. Uneori cumpărăm chiloții cu ciuperci fiindcă sunt probați de oameni care au așa ceva. Numai bine!

| sammie a răspuns:

'' N-am făcut-o cu nici-o fată '' Hai să nu ne gândim la prostii când vine vorba de iritații sau chestii d-astea. Mai bine te-ai duce la un medic/ doctor.