| Ioan_Ramona_2003 a întrebat:

Am o problema. De cam 5 zile mi-au apărut niște pete pe picioare. Nu mă deranjează. Nu mă mănâncă nu mă dor.doar arata ciudat.
Sunt roșii
Vreau sa știu ce sunt

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medicul de familie si te va trimite el unde este nevoie Petele pot fii: eczema, intoxicatie, boala de ficat, psorizis samd.

| iulian1302 a răspuns:

Buna. Fara ca sa vad acele pete rosiatice iti pot spune urmatorul lucru- cauzele aparitiei eritemului (asa se numeste acea roseata aparuta) sunt diverse: de la reactii alergice locale pana la iritatii si chiar intepaturi de insecte ( aceste intepaturi fac parte oarecum din gama reactiilor alergice ). Fara un consult de specialitate dermatologic nu poti depista cu exactitate cauzele aparitiei acelor pete rosiatice.