| Car_4587 a întrebat:

Salut am o problema si imi este foarte frica! Eu sunt fricos rau! M-am lovit la deget si unghia mi s-a rupt pana cant a ajuns in puncul in care sa lipit de carne(cand sa apropie de pielea moarta atunci cad o tai)am fost nevoit sa o iau de acolo si mi-a curs sange am scos si radacina pentru a nu face puroi si mi-a crescut peste ea la loc alta(de trebuie sa creasca)! Cand eram la scoala am obs ca mereu ma durea acel deget de la picior! Cand am venit acasa ma constatat ca mi-s-a umflat si este rosi si daca apasma doare! Imi ieste foarte frica sa nu fac operatie cv ijectii pentru ca am mai sufert o operatie si nu vreau sa mai fac alta! Ce as putea face? Va rog mult! Inca cv nu ma deranjeaza degetul daca nu il lovesc chestii de genul! Dau funda si vot daca o sa imi mearga ceea ca imi recomandati!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Raniia a răspuns:

Ce este mai important pentru tine funda sau degetul? Daca nu vei merge la medic risti sa faci o infectie care poate sa mearga pana la amputatia degetului.Ai grija de sanatatea ta!