| TheThingThatShouldNotBe a întrebat:

Salut am o problema: sunt baiat, am 15 ani si am pectus excavatum(un fel de scobitura in piept)
am facut 3 ani de inot da nu m-a ajutat. Exista ceva ce as putea face in afara de operatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Patrik a răspuns:

Apuca'te de sala! Prin punere de masa musculara o sa ti se acopere cat de cat ''scobitura'' din piept. tongue

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Mergi pe mana unor medici buni.Nu ezita sa te operezi daca ti se recomanda asta. Dupa aceea vei creste spectaculos in inaltime.Cunosc un caz similar finalizat cu succes.

| generic a răspuns:

Da exista, eu am aceeasi problema si dna doctor mi-a recomandat sa iau vitamina D3, cand e cald si soare afara sa stau putin cu pieptul la soare[10-15 minute fara crema de protectie] si sa mananc multe lactate.