| anonim_4396 a întrebat:

A avut cineva stern infundat (pectus excavatum chest)? Daca da, cum ati scapat de aceasta problema? Daca ati scapat...sau ameliorat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De problema asta nu poti scapa, pentru ca asa te-ai nascut si nu poti sa-ti modifici oasele corpului.
Poti trai cu el, asa cum este, doar ca nu poti face anumite exercitii sau munci grele.
Mergi la medic si te va trimite el la un specialist de oase, care iti va explica pe indelete, tot ce trebuie sa stii despre aceasta malformatie congenitala.

| NoahKaan a răspuns (pentru Violleta2022):

Mi am format o in copilarie stand stramb pe un fotoliu. Sunt exercitii la sala am vazut care amelioreaza problema