| AnatoliePetr a întrebat:

Salut, am o problema, uneori am pupila dilatata si habar nu am de ce. Stau destul de mult pe calculator, ar putea sa fie de la asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Unele droguri și anumite medicamente (pentru răceală și gripă, antialergice, antipsihotice) pot provoca o astfel de reacție dar și tensiunea intraoculară mărită, durerile de cap ori alte probleme mai grave. Indicat ar fi un control oftalmologic.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Oboseala excesiva, dusa la epuizare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu foarte mare probabilitate nu este de la PC.

| Andreeush a răspuns:

Nu ai menționat dacă urmezi vreun tratament sau consumi vreo substanță.

| AnatoliePetr explică (pentru Andreeush):

"Consum" doar tutun, nu am mentionat deoarece nu cred ca e de la asta.

| DevilRock a răspuns:

Nu e bine pentru vederea ta să stai mult timp în fața calculatorului însă pot fi și alte cauze.