| TabooR a întrebat:

Am o problema urata...De la un timp sunt plin de cosuri pe fata in special, cosuri negre care sunt pe nas. Aveti idee ce pot lua sa scap?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Scapi numai prin presarea locului afectat, un tonic antiseptic.
Pa, pa.

| Estera123 a răspuns:

Am vorbit cu cosmeticiana mea acum cativa ani, cand ma confruntam cu foarte multe cosuri negre si m-a ajutat sa scap cat de cat de ele. In primul rand, nu poti sa scapi in totalitate de cosurile negre, acestea iti vor aparea mereu cand vei fi intr-un mediu cu mult praf. Ceea ce poti sa faci este sa te duci periodic la cosmetica...de cateva ori pe an (pentru ca poate nu iti permiti mai des, tratamentele fiind si putin cam scumper), iar din saptamana in saptamana sa te cureti foarte bine cu un produs de curatat, sa iti faci un scrub si eventual sa se si storci. Cam asta fac si eu (mai putin cu mersul la cosmetician, pentru ca au inceput sa nu mai fie atat de vizibile) mai mereu si au inceput usor usor sa nu mai fie atat de vizibile.

| Cris06 a răspuns:

Foloseste o solutie de fata ( Zinerit )

| LittttleMonster a răspuns:

Buna.Si eu am cosuri.De doua ori pe saptamana folosesc alai.Adica fac un fel de peeling.Imi frec fata cu malaiul umed.Incearca si o solutie de la avon-clearskin.sau produsele de la DEUTERIA LUX-doctor Nedelcu Ioan.Iti dispar dar tratamentul e cam scump si trebuie sa te dai cam 3-4luni.Magazinul Deuteria este pe calea Victoriei, magazinul Victoria, intreaba acolo de crema universala de gomaj profund si solutiile pentru ten gras si acneic.Sunt foarte bune!happyPS:Sper sa.ti treaca.

| Liana12 a răspuns:

Foloseste Zineryt sau Acneogel happy Le poti cumpara de la farmacie big grin Sper ca te am ajutatbatting eyelashes

| AnneSweet a răspuns:

Cel mai bine e sa te dai cu bibazon daca iti trece sigur ca da ma jur serios mie mi-au trecut

| TobiRami a răspuns:

E o crema la avon se numeste clearskin si iti storci cosii(optional)si apoi dai cu crema doar pe ei.

| ClaudiuSi a răspuns:

M-am dat cu o crema care se numeste Aloe Vera dar se gaseste numa in Spania!

| BoqdanMihai a răspuns:

Nu o sa te ajute deloc nici un tratament o sa dispara in timp ce te maturizezi.

| xoDeeaIntoRawr a răspuns:

Heii. stiu eu remediul. du-te la machiaj pentru o saptamana pentru un tratament estetic. la mine a mers si u am mai avut cosuri. succes.