| Anonimus12368j8 a întrebat:

Salut! Am observat ca in zilele ploioase sau innorate in general zilele urâte am acea stare de anxietate, asta intamplandu-se destul de des, precizez ca am mai avut probleme cu anxietatea si de abia de 3-4 luni au scăzut acele stări.De ce mi se intampla asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

Posibil sa fii meteo-dependent. In functie de schimbarile de presiune corpul tau sa fie putin afectat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine e invers, se manifesta când sunt în public relativ mai chill, abia o,, simt,, trebuie sa o tratezi, este o anxietate netratata recurenta, care se manifesta aparent din n motive. Exista și ceva elemente de depresie la mijloc, care și aceea nu a fost tratata deși era necesar, sau încă simptomele nu au ieșit la suprafață, sunt mascate.
Vremea are o influenta relativ pozitiv/negativ asupra,, anxiosului ", acest lucru trebuie discutat cu un specialist, și cred ca ar trebui sa îți faci o programare la,, unul" fiindcă anxietatea va avea mereu recurenta cauzat de n motive. Cred ca ai un dezechilibru chimic al creierul, deficit de dopamina, când scade atunci apar simptomele.
Cred ca ar trebui ai o preocupare atunci când e vremea mai nefasta, sa nu te mai gândești la situația sine, sa faci ceva sa te distragă de la acest subiect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la melatonina. E normal. Trebuie doar sa te calmezi și să-ți vezi de viata în continuare. Sunt zile și zile...