| AnonymousM a întrebat:

Salut happy. Am pneumonie si mi-au pus branula straight face oh go on... Am o intrebare in leg. cu asta. cand mi-au pus branula ce a ramas in vena un ac sau un fel de plastic? big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ÎngerCretin a răspuns:

Cand iti pune branula, avea pe ac o folie de plastic.Cand ti-a bagat-o, tia scos acul si ti-a ramast doar chestia aia de plastic ca sa-ti poti misca mana si cand iti mai face ceva, sa nu iti mai bage acul inca odata. Acul acela de plastic, este scos odata cu branula. (este lipit de branula)
Sper k te-am putut ajuta.
Funda?

3 răspunsuri:
| crisbebe a răspuns:

Acea branula are la capat un ac si acel ac este de plastic

| miki_4604 a răspuns:

Ia cordiceps te ajuta www.tiens-romania.ro

| AnonymousM explică:

Mersi happy