| Atsyxyvb4b4o a întrebat:

Salut, am primit de la medicul dermatolog o solutie numită,, violetgentiană".
Acesta lasa pete pe piele și nu se curata, am încercat și cu spirt, aveți vreo idee cu ce soluție se poate îndepărta de pe piele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se curata cu apa, calduta, dar in timp.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Incearcă cu o bucatică dintr-un material textil mai "dur" și înmoi un colțișor din acesta, intr-un amestec de bicarbonat alimentar inmuiat in cateva picături de apă.
Sau cu sare de lămâie in amestec cu cateva picaturi de apă.

Nu insista foarte mult, ca să nu îți provoci răni.winking

| GabrieloKg a răspuns:

Solutia este foarte buna.
Daca aplici intr-o zona care nu se vede, nu iti face griji, se curata.
Daca aplici intr-o zona care se vede, cum ar fi, gatul sau fata, poti purta o esarfa sau masca.
La un momentdat am avut cosuri foarte multe si am zis sa incerc sa imi dau cu ea pe fata. M-am facut tot mov, Carla's Dream eram.
Am iesit pe strada cu o esarfa pe fata ca la hoti.

| Irishana a răspuns:

Se curăță... Cu timpul.
Nu prea ai ce să aplici să se curețe de tot, este fff pigmentata culoarea și nu se duce ușor deloc.