| Shadow136o a întrebat:

Am probleme cu palmele. Transpir foarte des în palme și este foarte deranjant. Cum pot scăpa de asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

N ceea ce priveste alimentatia, trebuie sa aveti putin mai multa grija la ceea ce mancati pentru ca ea poate accentua hiperhidroliza palmara. Primul pas pe care trebuie sa il faceti este sa renuntati la cafea. Transpiratia palmelor poate sa fie diminuata daca in loc de cafea veti bea ceai negru sau chiar apa plata. Sucurile din comert nu va fac deloc bine, asa ca incercati sa le inlocuiti cu sucuri naturale. Renuntati la fast-food si adoptati un stil de viata sanatos in care legumele si fructele sa fie baza mancarurilor. Faceti-va un control medical in care sa vedeti daca aveti lipsa de calciu sau fier si incepeti sa consumati alimente ce le contin pentru ca in acest fel puteti diminua transpiratia palmelor. Totusi, incercati sa evitati alimentele ce contin iod (ceapa alba, brocolii, etc) pentru ca acestea nu va fac deloc bine.

| Celcestietot a răspuns:

Nu ai ce să faci dacă așa este constituția ta fizica. Poți încerca să mai slăbești că sa nu mai transpiri acolo.

| aXy99 a răspuns:

Te duci la medic.

| Donsavas a răspuns:

Exista medicamente dar nu sunt eficiente. Încearcă terapia cu electroliza.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Rezolva-ti problema cu emoțiile si vei scăpa de transpirația palmelor.O spun din experienta.

| santoni97 a răspuns:

Asa scapi de transpiratia abundenta https://clk.ink/OAmdO6