| VladMarian77 a întrebat:

Salut, am probleme cu urechea stângă, mi se tot infunda si nu stiu de ce. Am fost la spital si mi-a spus ca am otita sau ceva de genu si ca nu e nimic grav, nu-i infectat nimic. Mi-a dat o reteta si am luat dar tot mi se infunda. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Tensiunea ai luat-o? HTA duce la senzatia de urechi infundate

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai dop de ceara, trebuie scos, din cauza acelui dop de ceara ai urechea infundata, mergi tot la ei la orl si spune le ca tu simti ca ai dop de ceara in urechi, sa ti le scoata la ambele urechi doapele ca daca stai asa surzesti. Nu lua tratamentul cit timp ai dop de ceară, sa til scoată mai întîi si apoi i ei tratament.

| corbulalbrosu a răspuns:

Tratamentul prin care se urmareste sa fii vindecat de otita care iti afecteaza urechea, trebuie sa fie folosit o anumita perioada de timp bine stabilita, dupa cum ti-a explicat medicul ORL-ist care ti-a prescris reteta. Multa Sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Urmează tratamentul prescris de medic și du-te iar la control.

| NeaNicu78 a răspuns:

Pai nu se vindeca in una doua zile, fa tratamentul prescris de medic și apoi după terminarea tratamentului poți să spui daca problema persista sau a dispărut, îți doresc sănătate și împlinirea tuturor dorințelor alaturi de cei dragi.

| blzer a răspuns:

Salut,

Presupun că ce ai tu este otită de primăvară, durează până trece, undeva spre 2 săptamani.

Dacă după acest timp nu-și face efectul, încearcă să te duci la ORL, o să stie mult mai bine.

Succes și multa sănatate!winking