| Andrei_Bucur_1994 a întrebat:

am rubeola si ma doare gatul(am puroi in gat pe partea dreapta)abia inghit. Ce sa fac? ...am amigdalele scoase Ms anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| salomeea27 a răspuns:

Te poti da cu un spray de la farmcie(seamana la forma cu cel de astm)se numeste Biopoarox si are in el un antiinlamator+xilina+antibiotic. Daca ai rubeola nu e indicat sa iei antibiotic oral(pastila)