| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Am sa trec direct la subiect:
Acum 2 luni am inceput sa am dureri(intepaturi) in zona pieptului(mai precis partea stanga).Mi s-a spus ca am lipsa de calciu/magneziu(practic sport si sunt in crestere,deci suna destul de plauzibil).La inceput durerile erau minore, insa acum dupa 2 luni durerile incep sa fie "sacaitoare"(atat in zona stanga a pieptului,cat si in zona dreapta si la stern).De obicei intepaturile acestea apar brusc,in special cand stau pe loc, si sunt intensificate cand respir(apoi dupa un interval de 10-15 secunde dispar, si se reiau de 2-3 ori din 5 in 5 minute).
Ma gandeam sa consult si un medic.dar as vrea mai intai sa stiu parerea voastra, si eventual daca ati trecut prin asta si cum s-a rezolvat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Un consult medical si investigatiile necesare pot sa-ti confirme un diagnostic si stabilirea unui tratament. Orice boala tratata la timp se poate vindeca mai repede.Ai grija de sanatatea ta!

| Q69 a răspuns:

In situatii de acest gen nu mai stai sa astepti parerile altora
mergi la medic sa te trimita la un control de specialitate
din cate spui pot fi mai multe cauze
iar daca lumea spune una si alta poti fi influentat negativ si de multe ori la unele persoane doar gandul ca poate avea ceva mai grav afecteaza si agraveaza stare sanatatii chiar daca nu are ceva grav