| rOckx3 a întrebat:

Buna TPU :d am o problema URGENTA. Surioara mea mai mica ( are 10 ani ) tot simte intepaturi si junghiuri in zona inimii, mai precis in stanga pieptului. O buna perioada de timp am crezut ca o inteapa inima, dar am aflat ca nu e asa. A facut analize, i-a facut si un de ala care pui niste cabluri pe piept, iar problema a fost ASLO. A fac, ut moldamine, 2 luni, apoi s-a vindecat ( a facut iar analize si ASLO a devenit in regula, 200 ) credeam ca o inteapa inima de la ASLO, dar nu a fost numai de asta. Au continuat intepaturile. Cand mananca ii mai trece, dar iar apar. Daca sta in pat, cand isi schimba pozitia, intepaturile scad. Daca ati avut asemenea experienta, sau stiti boala, va rog ziceti-mi:d sau daca este necesar sa o ducem la spital happy
P.S: cand era mai mica a avut lipsa de fier in corp, cred ca inca mai are.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JustMusic a răspuns:

Eu nu am trecut prin asa ceva, dar o prietena de-a mea tot simtea intepaturi in piept si s-a dovedit ca avea lipsa de calciu. Poate lipsa de fier se manifesta la fel, ar fi bine sa mergeti la doctorul de familie si sa ii spuneti ce simte, daca e o boala grava{Doamne fereste}, e foarte probabil sa paota fi remediata. Oricum e mai bine sa o duci la medic, decat sa te iei dupa ce iti spunem noi acici, findca noi nu stim, doar ne dam cu presupusu cu asa ceva nu e de joaca.