| AvM94 a întrebat:

Am și eu nevoie despre o informație. O am pe mama(a depistato cu leucemie) in spitalul din Italia. Și aș vrea daca se poate niste informații despre cum as putea sa o aduc in țară, sa știu ce trebuie sa vorbesc și unde să mă duc... Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sorinake a răspuns:

Uff, greu! Ii doresc toata puterea din lume si sa lupte pana la capat impotriva acestei boli necrutatoare.

Daca este asigurata in Italia colegul de mai devreme avea dreptate ca ar trebui sa ramana acolo ca va fi ingrijita mai bine decat aici. Aici sistemul sanitar are foarte multe lipsuri si de regula personalul medical este depasit atat profesional cat si "uman". Multi se plang de tratamente inumane in spitalele romanesti.

Multa sanatate mamei tale si putere.

| doctorandus a răspuns:

Mai bine va fi ingrijita medical in Italia decat in Romania.