| VoiicilaMariusik1998 a întrebat:

Vreau sa aduc automate de cafea și sucuri sh din Italia dar nu știu nici un centru sau loc de unde as putea face asta!
Ma poate ajuta cineva cu o adresa sau niște sate de contact?
Mulțumesc.

4 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Dacă este pentru uz personal, poți aduce. Dacă este pentru uz comercial, îți trebuie o firmă. Prin firmă omologhezi aceste aparate pentru uz comercial și apoi le poți comercializa.
Le poți aduce la negru, dar dacă ești prins poți avea probleme cu legea.

| VoiicilaMariusik1998 explică (pentru romeo78):

Am firma!
Dar in România prețurile sunt și de 3 ori mai mari.
Mai bine le aduc nerevizionate și le reconditionez eu.

| romeo78 a răspuns (pentru VoiicilaMariusik1998):

Dar ca să le poți vinde în baruri, localuri, ai nevoie de omologării, autorizare de vânzare! E vorba de dreptul de autor al unei mărci, mai ales dacă, cumva acea marcă e deja în vânzare în România.