| FT a întrebat:

Salut,

Am si eu o curiozitate: Stiti sentimentul acela atunci cand simti ca e ceva in neregula cu organismul tau? Cand simti ca iti tremura muschii din corp, ai stare nasoala,un sentiment usor de greata si apatie?
As vrea sa stiu si eu ce se intampla? De ce se intampla asta?
Eu patesc asta cand fac excese(dulciuri, mancare etc.). Am sentimentul asta si sunt curios de la ce e si cum pot scapa de el cand il mai intalnesc.

Multumesc!
FT

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Fa-ti niste analize. Poate exagerezi cu dulciurile.Eu patesc asa daca beau si a doua cafea intr-o zi.

| Q69 a răspuns:

Tot ce tine de sanatate necesita in primul rand un control la medic
daca ne luam dupa pareri nu ajungem departe
excesele nu sunt bune pentru organism
un exemplu banal poate fi si somnul in exces...el duce la somnolenta si lipsa chefului de "viata"

| Azµre a răspuns:

Un set de analize cel mai bine poate fi glicemia de vină!

| AlbaAura a răspuns:

Fa-ti un control medical si niste analize.Simptomele astea apar in mai multe cazuri.Anemie,cadere de calciu, glicemia mica sau mare sau alte nereguli in functionarea organelor interne.Colecist,ficat,pancreas,apendice.In cel mai bun caz si daca doar de azi te simti asa, poate sa te incerce o gripa sau raceala chiar fara sa ai febra la inceput. Oricum cel mai sigur e sa te duci la medic.Sanatate multa!

Răspuns utilizator avertizat
| Skizzi a răspuns:

Patesc si eu chestii din
astea dar destul de rar, iar atunci beau un pahar cu apa si ies pe balcon si stau acolo la aer curat o jumatate de ora si imi trece.Ar fi bine sa faci niste analize sa vezi ce e cu tine.

| ExpertMen a răspuns:

Am mai auzit de chestia asta.Ar trebui sa faci niste analize la sange. Poate fi o problema cu Glicemia