| MyNameIsKLAUS a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare, am observat ca pe fiecare testicul am cate ceva, gen o bobita mica care se simte la atingere, acum eu sper sa nu fie cancer sau ceva, pentru ca am citit undeva ca asa apar tumorile. Ce pot sa fie? NU am simptome sau ceva, deci nu ma dor daca apas pe ele sau ceva, pur si simplu sunt acolo pe testicule. (se simt la atingere)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

"Am citit undeva ca asa apar tumorile". Eu nu cred ca ai citit asa ceva. Iar si daca exista scris asa ceva, omul acela care a scris este cu adevarat nebun, si a carui gandire este toata canceroasa.
Problema ta nu este cancer, si nici nu iti va afecta viata sexuala cand vei fi adult. Dupa ce va trece coronavirusul te poti duce la medicul de familie care iti va da trimitere la urologie.

| Digikey a răspuns:

Se vede ca ai prea mult timp liber.
O carte nu ai luat in mana.

| Robertandrei4858 a răspuns:

Este exces de sebum acumulat in porii pielii