| Trq a întrebat:

Am și eu o întrebare, zilele astea am avut o mica jena la un testicul si cand m-am uitat atent am observat că testiculele urca si coboară, e o mișcare lenta, ca si cum ar respira scrotul. E normal acest lucru? Nu am nici o durere severă la atingere sau altceva. Scuze daca am gresit categoria.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Asa avem toti.

| Dana2103 a răspuns:

E de la excitare sau frig

| IonutPetre12 a răspuns:

Cred ca e normal. Daca nu ai dureri e bine.

| Batmanel a răspuns:

Ei sunt facuti sa se miste, stii prea bine, la cald coboara iar la frig devin ovare. Daca iti incordezi muschii din jurul zonei vei vedea ca se misca si ele. Daca nu e durere si nu simti un cheag/"extra ouţ" in saculet esti perfect sanatos.

| Trq explică (pentru Batmanel):

Ok. Și e normal ca mișcarea asta să fie continuă, gen se misca mai mereu? Dacă ești băiat poti sa vezi dacă se misca la fel și la tine? că m-am speriat cand am văzut, nu de alta