| Cristi151 a întrebat:

Salut, am un ciobanesc german, varsta 3 luni....am o intrebare...

Urechea dreapta si-o tine cat de cat ridicata dar cea stanga nu straight face.

Ce i-as putea da pentru a si le tine ridicate aman-2?

Funda.

Răspuns Câştigător
| kameleonic a răspuns:

Am inteles ca pana la 5-6 luni nu trebuie sa iti faci probleme referitor la ridicarea urechilor! Administreaza-i calciu la indicatiile veterinarului.

13 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

Prinde-i urechile intre ele cu un fel de carlig cum se face si la dobermani. Dupa vreo 2-3 luni ar trebui sa-si revina. Am si eu un metis de ciobanesc german care la fel isi tine urechile dar sincer mie imi place. Pare mai haios happy

| stlucian a răspuns:

Eu personal Nu as chinui animalutul! Poate mai tarziu(are numai 3luni) sa o ridice singur dar chiar daca nu o face o sa fie (daca iubesti animalele) un catel dragalas mai ales cand te va privi in ochi!
Nu cauta perfectiunea la un animalut ci prietenia lui si-ti va fi devotat pe viata!

| Cristi151 explică (pentru stlucian):

Din cate am auzit daca-i dau lapte cu zahar isi va reveni.e adevarat?

| Dreamer a răspuns (pentru Cristi151):

Cu siguranta nu, tot ceea ce este dulce nu este bun pentru alimentatia unui caine/pisica. Lapte normal si pastile de calciu dar s-ar putea cu urechile sa tina de genetic.

| Cristi151 explică (pentru Dreamer):

Deci daca ii voi da calciu isi va tine urechile ridicate?

| Cristi151 explică (pentru Cristi151):

Si ce fel de calciu? O denumire?

| Dreamer a răspuns (pentru Cristi151):

Nu mai stiu exact cum se numesc pastilele, eu i-am dat cand era mic, acum are 3 ani. Intreaba la doctor.

| Cristi151 explică (pentru Dreamer):

Luna viitoare in 7 trebuie sa ma duc cu el la vaccin...si ii voi zice despre asta, sa vad ce-mi recomanda.

| Dreamer a răspuns (pentru Cristi151):

Ok, dar mai mult ca sigur tine de genetic si doar fortat sa-i prinzi urechile poate isi va reveni. Desi nu urechile il fac pe caine sa fie un caine. Bafta si sa te bucuri de el!

| George_Robert_1998 a răspuns (pentru Dreamer):

Buna am si eu un ciobanesc german de 3 luni si are putin maro pe labe si pe bot. Va ramane asta?

| Crystyna_Elena_1997 a răspuns:

Lasa-l asa este al tau si nu trebuie sa faci nimica sa il schimbi tongue

| George_Robert_1998 a răspuns:

Buna am si eu un ciobanesc german de 3 luni si are putin maro pe labe si pe bot, oare se mai deschide la culoare?