| Beyourself1245 a întrebat:

Salut.
Am si eu o intrebare.
De ce nu retin ceea ce citesc?
Si atunci cand citesc, sar rânduri pentru că mă grăbesc și habar n-am de ce.
Incerc sa citesc pentru permis dar nu prea pot.
Lucrurile esentiale oarecum le-am invățat, dar mă mai încurc și trebuie sa invăț bine ca să iau sala.
Și inca ceva oameni buni.
Nu reusesc sa-mi gasesc o prietenă, eu vreau si daca cineva mă place dupa nu mai stiu ce sa fac si oarecum refuz.
De fel sunt putin mai timid dar nu dau de inteles asta.
Am avut si inca am probleme cu Anxietatea si Depresia. Urmez un tratament cu Serlift.
Sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Fa mediu de invatare si chestionare, asa ai sa inveti mai usor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-ai raspuns singur la prima intrebare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa retii ceva ce nu citesti?