| Mihai543215 a întrebat:

Din moment ce se spune ca ciocolata neagra nu ingrasa, de ce pe ambalaj de exemplu la HEIDI, scrie 50g lipide/100g sau la altele sunt o gramada de lipide, chiar mai mult ca la ciocolata normala sau multe alte dulciuri. Este imens. Imi poate explica si mie cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| frzq1 a răspuns:

Nu sunt rele, e pur si simplu untul de cacao.cu cat mai mult ai unt de cacao cu atat ciocolata e mai de calitate.nu are atat zahar si lapte( grasime animala)cat sa provoace insulina sau sa alerge ficatul. ca orice tip de grasime ingrasa e un mit, doar cele animale ingrasa.