| IulianMihailescu a întrebat:

Am si eu o intrebare teoretica: daca ai miopie mare poti sa faci exercitii fizice? Ex:flotari, abdomene

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Poti sa faci daca nu te fortezi foarte tare. Sa nu faci ridicari cu 100kg... sa impingi de "sa-ti iasa ochii". In rest foarte putine boli au contraindicatie exercitiile sportive.

| KNST a răspuns:

Efortul fizic tine si de fortarea muschilor ochilor.
Medicul specialist ce spune?