| AlexDamian a întrebat:

Salut, am si eu o problema cu mana, mi s-au incalecat venele si nu stiu ce trebuie sa fac sa le pun la loc. Am dat cu mana intr-un sac de box si mi s-a dus aiurea...ma doare de mor, de abia o pot misca.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Ia diclofenac unguent si da pe mana cu el, maseaza usor mana, poarta manusa si fereste-ti mana de rece pe cat posibil. In loc de diclofenac poti incerca comprese cu burovin, sunt foarte bune pentru afectiuni ale ligamentelor. thinking
Da, ligamentele se "incaleca", nu venele.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat