| AndreiPopovici6969 a întrebat:

Salut, am si eu o problema. Dupa ce stau intr-o pozitie mai mult timp (pe scaun, la calculator) dupa ce ma ridic ma doare buricul, nu pot sta drept sau sa umflu burta din cauza durerii. Totul a inceput de ieri. E posibil sa fie ceva intindere? Ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Buricul nu doare de la intindere, ci de la ceva ce ai mancat rau sau gras, ori gretos si iti da dureri in burta.
Dureri in buric pot da si parazitii intestinali.

| dullcat a răspuns:

Buna.Trebuie sa te ridici periodic de pe scaun si sa faci putina miscare.

| andreeaeml1200 a răspuns:

Am patit si eu asta de 100 de ori.
Ai mâncat multa mancare, ceva consistent sau gras, iar cand stai intr-o pozitie, cum ar fi cea de pe scaun, apar dureri in zona abdominala, mai ales daca porti si pantaloni strâmti (blugi).
Pentru ca sunt strânse intestinele, din cauza pozitiei si a pantalonilor