| Luissa123 a întrebat:

Salut.am stat o zi intreaga in soare mai demult si atunci m-a ars soarele, aveam fata si miinile rosii (doar eu din cele 30 de persoane) poate pentru ca am pielea alba...dar vreau sa spun ca m-am bronzat in locurile acelea si nu imi place miinile "negre" picioarele albe... exista vreo cale mai repede sa revin la starea normala a pielii
p.s atunci nu am folosit nici o crema pentru arsuri, mi-a trecut de la sine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Opianne a răspuns:

Poti folosi autobronzant pentru zonele albe, si ca sa mai deschizi culoarea pielii, foloseste un gel de dus puternic exfoliant(cu particule micutze in el), sau iti freci pielea umeda de pe zona respectiva cu zahat(preferabil sub dus)