| CleoNd66 a întrebat:

Salut, am stat odată în soare şi mi s-au
înroşit umerii după care mi-au apăru şi multe cosuri pe umeri, în locul unde mi
s-a înroşit. De ce au ieşit şi cum să scop de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Nu mai sta la soare intre 11-15. Daca ai tenul deschis, o sa faci in timp o multime de alunite.Si stai progresiv, de la timpi mai mici.

| AnnyECTM a răspuns:

Ai facut insolatie. Ar fii trebuit sa iti iei o bluza pe tine sau o camasuta laughing Incearca sa intrii sub dus cu temperatura apei putinel mai rece apoi da-ti cu o crema nivea apoi astepti sa faca efectul.Repeta timp de 2 zile.