| Overom a întrebat:

Salut, am un caine Cane corso de 3 luni mascul, il hranesc doar cu royal si carne, era plin de viata rodea tot de prindea alerga fara oprire, apoi azi a stat toata ziua jos nu reactiona el cum ieseam dimineata in curte sarea pe mine nu stia cum sa mai faca sa il iau in brate, parca zace a facut diaree i-am pus mancare nici macar nu se uita la ea, a fost muscat de o capusa dar i-am scos-o si i-am dat cu spirt in acel loc asta ar putea fi cauza, acum e tarziu sa il duc la veterinar si sunt ingrijorat pana maine e posibil sa moara? precisez ca are facute toate vaccinele deparazitarea rabicul si toate cele i-am dat pastila sa nu faca viermisori etc... are rost sa stau ingrijorat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| b0ssu a răspuns:

Nu cred ca e de la spirt, ar putea fi de la capusa. Poate o avea de mult si ai scos-o prea tarziu. Poate i-a luat prea mult sange nu stiu...Dar ca sa fi mai sigur dul la veterinar, el stie mai bine! Niciodata nu e prea tarziu!