| MihaiAndronescu123 a întrebat:

Am un Cane Corso de 3 luni. Este foarte agresiv, m-a muscat foarte grav de 3 oristraight face. Nu mai stiu ce sa ii fac.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da-l cuiva sa-l tina la tara legat, cainii prosti sunt prosti toata viata. Am si eu un caine prost si imprevizibil. Cand era mic se juca cu mine, era foarte ok, cand a crescut s-a prostit brusc, a si sarit la mine. Nu l-am batut decat dupa ce s-a prostit, si s-a dat la mine. Acum e in tarc, alaturi de o catea sterilizata foarte dragalasa, se joaca amandoi, dau din coada cand le dau de mancare, vine la mine si cel prost, dar sincer n-as avea curaj sa intru in tarc la el, desi prin gard e foarte prietenos, ma linge si pe maini. Scapa de caine si ia-ti o pisica, daca vrei afectiune laughing Pisica te iubeste in masura in care o iubesti tu pe ea, e curata, mai rezolva si problemele casei (paianjeni, soricei, muste.) si ai si cu cine te juca in caz de plictiseala. (NU lua motan!). Singura problema e ca are sange salbatic: ii moare un pui, il mananca. Ii moare stapanul, il mananca. rolling on the floor

| euu2307 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu un dresor mai bine pentru ca nu e de lasat asa, cainii astia sunt foarte periculosi, iar daca acum nu asculta, mai tarziu nici atat.