| DA1234 a întrebat:

Am varicela si sunt in stadiul in care mi-au aparut cojitele de 4-5 zile. Am avut pe obraz o cojita mai mare, pe care o am de cel putin o saptamana si acum am dat din greseala cu mana foarte usor la obraz si mi-a cazut. In locul ei mi-a ramas un semn, o mica gaura. Este permanenta sau imi va trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| InteractiV a răspuns:

Semnul va ramane permanent, lucrurile de genul nu se mai vindeca. Asemanator varsatului de vant, bubitele din timpul virozei daca sunt rupte, acestea lasa semne permanente. Nu mai atinge si asteapta sa se vindece de la sine.