| Catacombe a întrebat:

Cum cad cojitele de la varicela? Adica cad asa pur si simplu singure? Aveam o bunita dezlipita pe trei sferturi si cum m-am mai foit prin pat a cazut. In acel loc a ramas o pata rosie si putina piele in relief. Este normal sau acea bubita a fost rupta de mine?
Mi-am rupt fara sa vreau o crusta si a ramas gaura iar peste 1 zi a facut din nou crusta. Am sanse sa raman fara semne?
FUNDAAA MARE MARE

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| R3laXaTT a răspuns:

Cad singure.Sa nu le rupi ca ramai cu semne. Dupa ce cad toate trebuie neaparat sa iti faci baie.