| EmyD2001 a întrebat:

Am vazut pe internet ceva benzi pentru albire a dintilor. Apoi am cautat pe youtube si am gasit in romana, un clip facut de Adelina Pestritu care recomanda benzi pentru albire.
Si m-am gandit sa imi iau si eu. Am dintii galbeni. Am 2 plombe mici pe dintii din fata, si una la o masea.
Am gasit aceste benzi - http://coolsmile.ro/produs.php?id=1
Intrebarea mea este daca aceste benzi afecteaza dintii in orice fel si daca este vreun risc (gen sa imi pice plomba sau ceva de genul). Am 14 ani; p

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BroascaCuElice a răspuns:

Datorita concentratiei mari produsul nu se adreseaza persoanelor sub 18 ani si nici celor cu sensibilitate. plomba nu cred ca se albeste

4 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Dacă ai sub 18 ani nu poți folosi benzile astea

| EmyD2001 explică (pentru BroascaCuElice):

De ce? Si plomba se albeste si ea?

| BroascaCuElice a răspuns (pentru EmyD2001):

Datorita concentratiei mari produsul nu se adreseaza persoanelor sub 18 ani si nici celor cu sensibilitate. plomba nu cred ca se albeste

| WhiteLife a răspuns:

Cele de la Crest sunt cele mai bune. Chestia cu benzile astea e ca atunci cand le pui ele elibereaza o substanta, un fel de acid, care indeparteaza un strat foarte subitre de smalt de la suprafata dintilor. In momentul in care le vei purta s-ar putea sa te doara (pentru ca acel acid ajunge la gingii), iar mai apoi vei avea dintii mai sensibili la cald si rece. Nu stiu cum sunt benzile astea, dar ca si sfat, ai putea sa nu-ti iei atat de multe... deci eu stiu pe cineva care a folosit tot Crest, cred (dar aduse de dincolo, ma gandesc ca nu e foarte mare diferenta) si si-a pus un rand de benzi pe toti dintii (adica si-a pus benzi o singura data) si a fost ok. Si si-a mai pus dupa vreo 6 luni.Cu 25... cred ca iti ajung toata viata.

| Popdianna a răspuns:

Eu am găsit aici https://albiredinti.cabanova.com

Sper sa te ajute