| SSaleu20 a întrebat:

Salut, am voie sa fac efort dupa operatia de corectie a ochelarilor? Cea cu laser.

Am auzit de la cineva care s-a operat ca nu are voie sa faca efort(sa nu ridice mai mult de 5kg intr-o mana).
Si asta de vreo 3 ani si jumatate dupa ce s-a operat.
Doctora i-a zis ca nu are voie toata viata sa faca efort.

Ce riscuri mai sunt la aceasta operatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| alina2k18 a răspuns:

Stiu ca fara efort excesiv 3-4 luni, depinde cat recomanda medicul.
POate el are ceva problema.
IN general iti reiei activitatea normala, sunt inclusiv sportivi operati deci poate acel cineva e un caz aparte.