| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Am zis sa astept ca poate mai creste da m-am saturat de asteptat.Am 22 de ani,penisul masoara 13, 5 cm si mi-e rusine sa-mi fac relatie noua pentru ca o sa rada prietena de mine. Mentionez ca am si fimoza (nu se trage pielea de pe capul penisului decat cam 1 cm maxim)ce sa fac? Nu sunt gras, am o inaltime normala. Credeti ca pot sa o satisfac cu rahatul asta de penis? Mi-e rusine sa stau si in boxeri in fata cuiva ca nu se vede nimic acolo. Puteti sa radeti daca vreti, chiar nu-mi mai pasa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| Molly1310 a răspuns:

Mărimea penisului nu satisface neaparat o femeie ci modul tău de a te purta ca bărbat în pat. Conteaza foarte mult atracția fizică dintre un bărbat și o femeie si abilitatea bărbatului de a o excita. Oricum depinde si de fizionomia vaginului femeii. Deci iti repet : cel mai important lucru este atracția fizică puternică, dorința...Nu mărimea. Pot fi penisuri mari care din cauza faptului că sunt mai puternic vascularizate nu pot ajunge in stare erectila maxima si sunt cam....blegi si penisuri mici, medii care sunt folositoare

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Laura Andresan nu ar fi satisfacuta dar nu toate sunt ca astawinking

| lpavel a răspuns:

Doar asa ca sa stii marimea medie e de 14 cm, atat o au marea majoritate a barbatilor in afara de asiatici ca ei o au de 8-10 cm laughing deci nu e chiar atat de mic pe cat crezi... Apoi, multe femei au spus ca nu marimea conteaza ci ceea ce faci cu ea. Degeaba o ai de 18 daca intr-un minut te-ai terminat si ea nici nu are timp sa se "incalzeasca,,. Concentraza-te sa te tina cat mai mult si sa fi atent la ea ce ii place si cum ii place, asta este secretul marelui macho man! happy BAFTA! happy

Răspuns utilizator avertizat
| lpavel a răspuns (pentru Kolors):

Din cand in cand asa se simt toti chiar de o au destul de mare, deci nu esti singurul! happy Stii cum e, femeile isi fac griji pentru sani si fund, barbatii pentru pl. Deci toti avem nemultumiri dar trebuie sa ne acceptam asa cum suntem! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca aveai de toate nu te incurca pla ba esti doar prost

| Violleta2022 a răspuns:

Pensiul creste doar pana la varsta de 16 ani, indiferent de mostenirea genetica de la tata.
Multumeste-te cu ce ai in pantaloni, fiindca altul nu-ti mai creste.
Eventual invata tehnici ajutatoare de a putea satisface o femeie in pat, daca penisul tau este micut, sau foarte subtire si este anatomic incapabil, sa satisfaca vaginal o femeie.
Unul din motivele pentru care penisul nu a avut cum sa creasca, este fimoza, care l-a tinut strans inchis, fara sa-i dea libertatea sa creasca.
Fimoza trebuia rezolvata in adolescenta. Este tarziu acum, dar se poate rezolva chirurgical, la orice sectie de urologie, spiatl de stat sau cabinet privat.
Oricum, cu fimoza nu poti avea relatii sexuale.

| Donsavas a răspuns:

Sunt bărbați trans care au vagin, nu penis si se considera bărbați și isi pot satisface partenerele fără nicio problemă si Tu? De ce nu ai putea? Tu chiar crezi ca cei cu penisuri mari le satisfac? Aia nici nu pot sa l introducă pe tot. Sunt bărbați cu penisul mai mic ca al tau si majoritatea au marimea ta. Nu e nicio rusine. Un bărbat trans ar vrea să aibă macar ce ai tu.

| Simpatic a răspuns:

Sunt unii care au acest obiect mare si degeaba ca ori nu stiu sa se poarte ori nu stiu sa-l foloseasca asa ca nu e bai ca e mica, si asiaticii au peleul mic si nu e bai.
exista gauri de toate marimile!