| Andrei_Stefan_1996 a întrebat:

Anul trecut in luna iunie am cumparat o crema de par wella de la un stilist. Data expirarii cremei va fi anul viitor, insa pe ambalaj apare semnul 12M, din cate cunosc inseamna ca produsul nu trebuie folosit dupa 12 luni.Este vreo problema daca folosesc crema in continuare sau ar trebui sa o arunc si sa-mi cumpar alta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AlexRv a răspuns:

Bună!

Într-adevăr, data de expirare este la anul, dar acel 12M, indică că nu trebuie folosită după 12 luni, ODATĂ CE A FOST DESCHISĂ!