| AndreySebY123 a întrebat:

Salut! Are cineva de aici fatete? Imi poate spune cum este? Daca puteti manca tot ce mancati si inainte. Si de cat timp le aveți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| joghu22 a răspuns:

Da, am eu, de 8 luni. Este super, dar nu prea poți mânca orice. Dacă știi cum se întrețin fațetele, te poți bucura de ele vreme îndelungată. Mestecarea alimentelor dure poate să provoace crăparea fațetelor. Deoarece porțelanul nu este la fel de puternic precum dinții naturali. Prin urmare, pentru a evita uzura și a mentine un zambet perfect cat mai mult timp este recomandat sa acorzi atenție foarte mare la ceea ce mănânci.
In acest sens este recomandat sa nu muscam direct din fructe tari, paine prajita, bucati tari de ciocolata etc, dar pentru a ne bucura totusi de aceste alimente o alternativa este sa le taiem in bucati pentru a le mesteca direct pe molari (masele). De asemenea, este de evitat rontairea de gheata, oase si seminte tari de orice fel. Asta mi-a zis doctorul.