| AndreySebY123 a întrebat:

Salut! Are cineva idee ce ce cand imi masor nivelul de oxigen din sange de la degetul arătător imi arara 98-99% si daca imi iau de la degetul mare sau de la cel mijlociu imi arata 95-97 %?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Radandam a răspuns:

Asa mi se întâmplă și mie. E normal, se ia de la cel arătător, nu de la cel mare. Ai covid 19?

| AndreySebY123 explică (pentru Radandam):

Da, dar nu știu 100% sigur. Adica am facut un test rapid care a iesit pozitiv. Dar nu ma simt rau decât ca 2 zile m au durut foarte tare muschii. Acum nu mai am nimic doar mai tusesc uneori. (Am gust si miros, febra am avut doar intr o dimineata (37.9) dar după amiaza a tracut (36.1), ameteli nu am avut, 2 zile m-am simit mai obosit dar acum sunt fresh)