| vclaudiu7 a întrebat:

Are vreo relevanta faptul ca atunci cand vorbesc parca nu am chef sa vorbesc? Adica scot cuvintele si parca mi se ingroasa gatu. Are legatura cu anxietatea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TheWhiteDemons a răspuns:

Probabil iti displace sa stai degeaba si sa fi in plus si atunci iti vine sa vorbesti fara sa vrei dar vorbesti in sila deoarece nu exista un subiect care sa te atraga, gen eu asa simt cand vorbesc 2 3 cuvinte in sila.

6 răspunsuri:
| Maxxxi a răspuns:

Da are sens, mie mi se intampla de multe ori.Merg cu cineva pe strada, el vorbeste si mie imi vine doar sa plescai si sa aprob as vrea sa discut de ceva care sa anime conversatie dar totul e super plictisitor aprob si mai scot si eu cate un cuvant fortat si apoi ma intorc la linsitea mea uitandu-ma prin prejur

| TheWhiteDemons a răspuns:

Gen vorbesti pana dezvolti un subiect interesant tie, pe urma e totul ok, eu mai mult simt o stare boring nu de anxietate.

| vclaudiu7 explică (pentru TheWhiteDemons):

Exact! boring, asa lame si nu am chef deloc sa scot un cuvant, dar scot doar ca sa vad daca pot sa vorbesc normal sau nu, si na. laughing ma bucur ca nu sunt singurul, chit ca sunt foarte ipohondru si anxios.