| Ionelionut a întrebat:

Salut! As dori sa știu ce înseamnă asta : eu când mă enervez foarte tare încep să nu mai gândesc nimic și uit de tot și încep să tremur până când mă calmez, dacă mă poate ajuta cineva sa înțeleg ce înseamnă asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

~mă enervez foarte tare încep să nu mai gândesc nimic~

incearcă să numeri până la 10 sau 100 până să faci ceva prostie

| DeMicUnCălător a răspuns:

Cănd nu ai soluție la problemă. Te enervezi. Așa ești construit și așa vei rămăne pănă-n ziua în care te vei schima sau vei murii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea ceai de tei sa nu te mai enervezi, consuma multă apă, lichide, și dormi 8 ore, 7 minim și între 22:00 și 00:00, cred ca din cauza ca ești stresat te enervezi, deci recalcitrant, ai unele traume nevindecate din copilărie.
Fa mult sport ca te va ajuta foarte mult