| Hazee321 a întrebat:

Salut, as vrea sa mai cresc ceva în înălțime, am 1.62...mama are undeva la 1.55, iar tata 1.70, vreau sa spun ca am 16 ani și as vreau sa influențez creșterea mea, pentru ca încă mai am de crescut, doar sa ii dau un boost, pentru ca as vrea și nu știu dacă e posibil sa depășesc cu puțin 1.70, dacă știți ceva suplimente, ceva proteine, nu știu. M-ar ajuta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti fată?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum să influențezi happy

| SoareDaniel a răspuns:

E mostenire genetica multumeste-le parintilor tai o operatie poti sa faci daca vrei sa cresti

| Hazee321 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am uitat sa precizez, baiat

| DanielDanny a răspuns:

Stai atarnat de o bara xD! Glumesc!

N-ai ce sa faci, ce tot aveti complexe de inaltime, stati asa ca nu va ia nimeni la control!

Cine isi cauta iubit/iubita de o anumita inaltime are probleme la mansardă!

Am o nepoata mai inalta ca mine, crezi ca ma deranjeaza? xD

| DianaLalescu2000 a răspuns:

Buna!
Am citit despre diverse suplimente si nu au mers decat 1-2 cm din cate au zis consumatorii.Mai exista si niste injecti, nu le-am incercat dar nimeni nu a zis ca ar fi crescut nu stiu cat.
cateva sfaturi ca sa cresti inalt pe cale naturala:
inot
basket
volei
in fiecare dimineata intinde-ti oasele.Eu ma agat de bara de unde se lovesc covoarele de vreo 4-5 ori pe zi.
consuma lactate(danezi sunt unii din cei mai inalti oameni de pe glob iar ei consuma multe lactate)
O zi minunata in continuare!