| anonim_4396 a întrebat:

Salut, as vrea sa stiu cat dureaza schimbarea vocii, eu am 14 ani si de vreo 6 luni, cred ca a inceput sa mi se schimbe vocea si am niste probleme: sunt ragusit tot timpul si nu pot vorbi decat normal, daca incerc sa vorbesc mai tare sau sa strig nu pot deoarece simt ca ma "inec". Asta se intampla deoarece mi se schimba vocea sau s-ar putea sa fie ceva problema cu gatul meu? La voi, baieti, cat a durat cand vi s-a schimbat vocea? Credeti ca daca mi se schimba vocea o sa mai dureze mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Just4Joker a răspuns:

Dureaza 1 an

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vocea mea a inceput sa se schimbe la 13 ani acum am 14 ani si 8 luni si inca nu mi s-a schimbat vocea complet in general dureaza vreo 2 maximum 3 ani.