| floryn05 a întrebat:

cam cat dureaza procesul de schimbare a vocii la baiati adica eu am facut 17 ani acum 2 luni si cateodata vorbesc gros cateodata vorbesc ragusit si mai subtire si trebuie sa beau apa ca mise usuca gatul si imi revine vocea normala dar asta mise intampla cand vorbesc mult credeti ca e normal?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inca ai vocea in schimbare.Pana pe la 21-22 de ani se va regla.

| dystroyer a răspuns:

Da este normal pentru ca de la 18 ani in sus omul se maturizeaza si nu ai mult pana atunci si o sa ti se schimbe vocea doar putin mai groasa ca asa e la toti baietii ca eu am un prieten si ba era ragusit ba nu era ba avea vocea groasa si mereu ma enerva si imi zicea:oare de ce mi se intampla mie asa ceva? Eu i-am zis ca poate o sa iti treaca calmandu-l si a mers.Bafta!

| dystroyer a răspuns:

O sa iti treaca! Calmeaza-te ca asa e la toti!