| anonim_4396 a întrebat:

Salut, as vrea sa stiu ce'i care ati avut acnee, cum ati scapat de ea. Nu am acnee, am doar cateva cosuri mici pe frunte si langa nas sunt putin vizibile, dar mi-e frica sa nu se agraveze cu timpul.Deci intrebarea mea e, daca ati avut acnee, cum ati scapat de ea? Am auzit de Zineryt si de Aknesol, dupa cate am citit Zineryt'ul este foarte bun dar incep sa reapara cosurile mai multe si mai mari si mai urate x_X Despre Aknesol nu am auzit de efecte secundare si nici cum ca reapar. Deci va rog spuneti-mi big grin Cum ati scapat de acnee ( cosuri )? Va mai aparut cu timpul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Piinkyy a răspuns:

Hei buna, eu am avut fata plina d ecosuri in clasa a5a radeau si colegii de mine si am zis ca nu mai suport, Am vorbit cu mama si am mers la dermatolog acolo mi-a luat dintr-un cos putin lichid ..ca sa poata sa vada la microscop despre c ee vorba. intr-un final iti spun ce am folosit eu si a dat rezultate super bune! p.s. eu am tenuul gras : am folosit breoxyl crema, o solutie pe care mi-a facut-o la farmacie[recomandata de doctorul dermatolog] si unidox solutab[pastilute].In cazul ..ai spus ca ai cosulete micute poti folosi crema de galbene cu propolis te poti spala cu un sapun pentru fata in fiecare dimineata si seara daac e necesar sau daca nu trec ele de la sine nu e o mare povara acneea apare in timpul pubertatii toti o avem vrem nu vrem dar se trateaza si cu creme de la farmacie dar poate trece si ea de la sine sper ca te-am putut ajuta.