| Gamergusti a întrebat:

Salut, as vrea sa știu dacă o masca din bumbac 100% sunt la fel de bune ca cele chirurgicale? Sau macar te protejează împotriva virusului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din ce zic specialistii, nu sunt bune de nimic

Răspuns utilizator avertizat
| Adry05 a răspuns (pentru BlackBriliant):

Vorbești prostii, au și menționat oficial că alea de bumbac nu-s bune de nimic și nu te protejează deloc

Răspuns utilizator avertizat
| Adry05 a răspuns (pentru BlackBriliant):

Https://www.digi24.ro/......ui-1278522
https://www.news.ro/......1619310193
Uite mă băiatule ești prost? trebuie să-ți desenăm să înțelegi? Cine ți-a zis că-s bune? site-urile care zic și că corona se tratează cu usturoi? mai și îmi dai mie eronat imbecilule

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei265268 a răspuns (pentru Adry05):

Gândește-te că acest virus se răspândește prin inflația de picături. Aceste picături NU trec prin bumbac. Și chiar și dacă...e mai bine decat nimic totusi

| Adry05 a răspuns (pentru Andrei265268):

Băi omule dacă acolo scrie clar : protejează? Nu. Da, te-o scăpa de 2 picături de scuipat da hai să fim serioși, ce șanse să fii expus la așa ceva?
Iar deșteptuui de mai sus care mă jignește și după dă ignore să pară mare mascul cu ultimul cuvânt, ai zis în pana mea că e la fel de bună și după o dai la întors că mai bună decât nimic, te contrazici singur ca prostu.

| minrest a răspuns:

Sunt bune; iti trebuie vreo trei, si le speli cand ajungi acasa.