| vlad1 a întrebat:

Salut, as vrea sa stiu si eu daca sunt scund, la 13 ani si 7 luni am 1.60,pot ajunge la 1.80

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bogdanblunt a răspuns:

Salut. eu pe clasa a 7-a adica la 13 ani eram cel mai scund din clasa. pe a 9-a. dupa 2 ani eram cel mai inalt. acum sunt pe-a 12a am 1. 83. bafta! alearga fa sport. nu sta in fifa.

4 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Stiu si baieti mai scunzi decat tine.Fiecare se dezvolta in felul lui. O sa te mai inalti mai tarziu, in timp.

| maddy_1722 a răspuns:

NUUU! Chiar nu esti scund!

pup dulk3, maddy

| calin_8208 a răspuns:

Eu nu cred ca esti scund, deoarece si eu am fost cam asa, poate mai mic ca tine la 13 ani si ceva, si acum am 1. 75 si 17 ani. Nu-ti fa griji ca esti mic pentru ca unele persoane pot sa creasca in 2-3 luni cate 20 de cm, in timp ce unele persoane se inalta cu timpul. Sal wave

| spoiala a răspuns:

Nu esti scund esti un om normal si pana la 18 ani potiu sa atingi si imi mult de 1. 80 asa sa intamplat si cu mine pina la vreo 16 ani aveam 1. 64 dar acum am 20 si am cam 1. 82 1. 83 daomnul sa te binecuviteze.