| user4861 a întrebat:

Salut! Aseara am fost la fotbal si am primit o minge in ochiul drept. Inca ma doare putin ochiul dar parca vad putin mai prost cu el. Ce ar trebui sa fac fara sa merg la doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Mergi mai repede la medic, ca se poate agrava.

| ReddY25 a răspuns:

Da,nu mai sta pe gânduri și du-te negreșit

| helpforyou a răspuns:

Daca da semne ca progreseaza, in mod categoric mergi la medic.

| Mosotti a răspuns (pentru helpforyou):

Pai de ce sa astepte sa progreseze? Mai bine se duce din timp la medic.

| LaviniuA a răspuns:

Mai intai mergi la doctor. Iti zice el ce sa faci.

| Alina0124 a răspuns:

Dacă nu vrei să mergi la doctor, ceea ce ar fi cel mai indicat, încearcă niște picături de ochi (Hylo Care) care curăță suprafața ochiului.