| Adi200101 a întrebat:

Astazi am facut un RX pulmonar si mi-a iesit desen pulmonar accentuat perihilar bilateral. Stiti cumva ce este acest "desen pulmonar" si ce tratament sa iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| jmekerashu a răspuns:

Desenul pulmonar e desen pulmonar. Acest desen împreună cu alte simptome poate sugera o boală de exemplu http://www.i-medic.ro/boli/pneumonia

Oricum acest RX nu e pentru tine. Mergi cu el la medicul de familie și îți va prescrie un tratament corespunzător