| Ionsiatat a întrebat:

Atunci cand mananc sau beau alimente care contin lapte mi se face rau si ma doare in capul pieptului de exemplu: am mancat cateva felii de pizza cred ca avea motarela sau cascaval pe ea, mi s-a facut rau si m-a apucat o durere in piept. Am cumva intoleranța la lactoza? Daca da, cum pot scapa de ea? Va rog ajutor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai o problemă cu toleranța la lactoza. Nu e grav dar atenție ce mănânci (fă o vizită medicului de familia pe tema asta

| Donsavas a răspuns:

S ar putea să ai dacă ai avut de mai mult timp. La fel, poti avea si o iritatie gastrointestinala, o infecție care sa nu ti permita sa consumi mâncare acidă. Laptele poate contine minerale care sunt in exces pentru tine sau toxine periculoase pentru organismul tau. Consulta te cu un medic!

| annempx a răspuns:

Trebuie sa consulți un medic, probabil ai intoleranta la lactoza.

| Florinrm97 a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci la medicul de familie sau un medic specialist care iti va spune daca ai intoleranta la lactoza si te poti sfatui cu el.